Спецпроекты

Неможливо пояснити доцільність консультативної ради з ОРДЛО – Клімкін - Спец. Материалы

23:14 25 Март Киев, Украина

Неможливо пояснити доцільність консультативної ради з ОРДЛО – Клімкін У консультативній раді щодо ОРДЛО, про створення якої домовляються на переговорах у Мінську, – немає сенсу. Таку думку колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін висловив у статті для ZN.UA, опублікованій 25 березня. "Необхідність регламентувати роботу консультативного органу з дорадчими функціями неможливо пояснити, як і доцільність створення самої ради. У нас уже є ТКГ (тристороння консультативна група. – "ГОРДОН") і підгрупи.

Якщо ідея в тому, щоб завести туди ТПО, то це наше право, і для цього не треба створювати нові формалізовані інституції, які суперечать інтересам України", – написав він. За словами дипломата, "може змінитися все", якщо буде створено новий формат прямого діалогу української влади з окупаційними адміністраціями Донбасу. "Його ухвалення буде остаточним і, головне, безповоротним програшем, точкою неповернення у визначенні того, що, власне, відбувається на Донбасі. Україна формалізує діалог з окупаційними адміністраціями і потрапить у примітивну пастку, розставлену Кремлем", – вважає Клімкін.

11 березня 2020 року в Мінську ТКГ домовилася про створення так званої консультативної ради. Після засідання українська сторона не уточнила, чим саме вона буде займатися, але РФ і бойовики "ДНР" та "ЛНР" заявили про "майданчик для прямого діалогу між сторонами конфлікту". 13 березня видання ZN.UA опублікувало документ про створення ради. До неї мають увійти по 10 представників від України й ОРДЛО із правом вирішального голосу, а також по одному представнику від ОБСЄ, Німеччини, Франції та Росії з правом дорадчого голосу.

На думку журналістів видання, рішення про створення цього органу "фіксує суб'єктність ОРДЛО", а бойовики дістають право голосу нарівні з Україною, тоді як Росія одержить статус спостерігача нарівні з Німеччиною, Францією та ОБСЄ. В Офісі президента України заявили, що рішення про створення консультативної ради ухвалили після консультацій із представниками ОБСЄ, Франції та Німеччини про виконання домовленостей саміту "Нормандської четвірки", що відбувся у грудні 2019 року. Глава Офісу президента України Андрій Єрмак запевнив, що створення консультативної ради не є кроком до офіційного визнання окупаційної влади не підконтрольних Україні районів Донецької та Луганської областей. За його словами, рада буде розглядати питання з пакета Мінських домовленостей і давати рекомендації, "які можуть бути використані або не використані в роботі політичної підгрупи".