Спецпроекты

Обмін утримуваними особами відбудеться до Великодня – Офіс президента України - Спец. Материалы

23:27 08 Апрель Киев, Украина

Обмін утримуваними особами відбудеться до Великодня – Офіс президента України Обмін утримуваними особами відбудеться до 19 квітня, повідомив 8 квітня Офіс президента України. "Під час відеоконференції тристоронньої контактної групи були досягнуті принципові домовленості щодо списків для взаємного звільнення утримуваних осіб, а також дати – не пізніше Великодня", – ідеться в повідомленні. Українська сторона ТКГ ініціювала проведення безперервного мінського переговорного процесу у форматі відеоконференції, зазначили в Офісі президента. "Україна прагне підвищити результативність засідань тристоронньої контактної групи.

Ми хочемо більш вагомих рішень, які допоможуть вирішити безпекові та гуманітарні проблеми на Донбасі", – заявив глава ОПУ Андрій Єрмак. 31 березня він говорив, що обмін може початися найближчими тижнями. Останній обмін утримуваними особами відбувся 29 грудня 2019 року між Україною та бойовиками "ДНР" і "ЛНР". Це сталося біля КПВВ "Майорське" в Донецькій області незабаром після зустрічі "Нормандської четвірки" в Парижі.

За даними Служби безпеки України, із непідконтрольних територій повернулися 76 українців. Україна передала 127 осіб. У березні президент України Володимир Зеленський говорив, що Україна передала бойовикам ОРДЛО список із 200 українських громадян для майбутнього обміну. Угруповання "ЛДНР" заявили, що готові передати Києву в межах обміну 19 осіб.