Спецпроекты

Пацієнтам, які перехворіли на коронавірус варто подбати про психологічну реабілітацію - Горячие новости

04:17 24 Ноябрь Киев, Украина

Пацієнтам, які перехворіли на коронавірус варто подбати про психологічну реабілітацію Сімейний лікар Віталіна Олещенко вважає, що частина людей, які перехворіли на коронавірус, потребують психологічної допомоги. На думку медика це зумовлено тим, що ця хвороба впливає на їх емоційний стан. Крім того, одужавшим рекомендують зробити електрокардіограму. Медик уточнила, що пацієнта вважають таким, що одужав, коли він отримує негативний ПЛР-тест, пише “Обозреватель“.

“Після цього важливо зробити електрокардіограму. Повторну комп’ютерну томографію (КТ) я не рекомендую робити”, – сказала вона. Олещенко також розповіла про можливі наслідки перенесеної хвороби. “В своїй практиці я не відмічаю погіршення стану після того, як людина перехворіла.

Пацієнт, який хворів у квітні, робив повторне КТ, в якого було уражено 45% легень. На цьому КТ все було чисто, ніяких залишкових явищ виявлено не було”, – розповіла експерт. Коронавірус: важливо знати кожному Симптоми коронавірусу по днях, перебіг хвороби Чи хворіють діти коронавірусом, які при цьому у них симптоми Яка температура тіла найчастіше при коронавірусі Симптоми  запалення легенів при коронавірусі Зник нюх – вірний симптом коронавірусу Критично важливих наслідків після перенесеного COVID-19 лікар у своїй практиці не відмічала. Разом з тим вона наголосила, що це захворювання спричиняє негативний вплив на психічний стан хворого. “Будь-яка хвороба впливає на психоемоційний стан, а якщо говорити про хворобу, від якої немає ліків, це важко піддається розумінню, і людина починає дуже сильно переживати”, – пояснила лікар, додаючи, що емоційні люди обов’язково потребують допомоги психолога після одужання.