Спецпроекты

Підсумковий документ нормандського саміту не міститиме юридичних зобов'язань для України – Кулеба - Читать в rezonans.info

10:31 03 Декабрь Киев, Украина

Підсумковий документ нормандського саміту не міститиме юридичних зобов'язань для України – Кулеба Документ, який за підсумками нормандського саміту підпишуть лідери Франції, Німеччини, Росії та України, не буде містити жодних юридичних зобов'язань для Української держави. Про це 2 грудня в ефірі програми "Свобода слова" на ICTV сказав віцепрем'єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба. "Перше, що ми маємо пам'ятати, що комюніке є політичним документом. Не йтиметься про жодні юридичні зобов'язаня, які візьме на себе Українська держава в особі президента.

Наразі комюніке є дуже дипломатичним. Я вам скажу, що цей документ не містить якихось суперпроривних ідей, але все залежатиме від результатів переговорів", – заявив Кулеба. Він підкреслив, що за результатами нормандської зустрічі підготовлений МЗС проєкт документа може бути доповнено новими пунктами. "Безумовно.

Адже це такий документ, який готується заздалегідь. Це "м'ясо", яке потім ще можна додатково удосконалити й доповнити тими речами, про які вдасться домовитися", – додав Кулеба. У 2014 році, одразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого.

Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти й докази. Переговори щодо врегулювання конфлікту на Донбасі ведуть у тристоронній контактної групи в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії. Глави держав нормандського формату зустрічалися востаннє 19 жовтня 2016 року в Берліні. 15 листопада 2019 року пресслужба президента України повідомила, що саміт з урегулювання конфлікту на Донбасі в нормандському форматі відбудеться 9 грудня в Парижі.