Спецпроекты

Пристайко: Ми хочемо, щоб російські війська покинули Україну - Экстренные новости

14:5503 Декабрь Киев, Украина

Пристайко: Ми хочемо, щоб російські війська покинули Україну Україна хоче, щоб російські війська покинули її територію. Про це у Twitter 3 грудня заявив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко. "Наше головне очікування від саміту в нормандському форматі та будь-яких інших форматів – це те, що я називаю RUxit, – ми хочемо, щоб Росія і російські війська покинули Україну", – написав він. У 2014 році, одразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію.

Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти й докази. Переговори щодо врегулювання конфлікту на Донбасі ведуть у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії. Глави держав нормандського формату зустрічалися востаннє 19 жовтня 2016 року в Берліні.

15 листопада 2019 року пресслужба президента України повідомила, що саміт з урегулювання конфлікту на Донбасі в нормандському форматі відбудеться 9 грудня в Парижі. 19 листопада президент Володимир Зеленський заявив, що має намір обговорити на саміті терміни обміну "всіх на всіх" та чіткі терміни деокупації Донбасу. Він вважає, що питання припинення війни на Донбасі треба вирішувати в дипломатичний спосіб. .