Спецпроекты

Разумков – Кравчуку: Крим і Донбас – це на 100% території України - Последние новости

22:42 01 Февраль Киев, Украина

Разумков – Кравчуку: Крим і Донбас – це на 100% території України Спікер українського парламенту Дмитро Разумков вважає, що Україні не варто проводити референдуму щодо питання непідконтрольних територій Донбасу та анексованого Криму. Про це він сказав 1 лютого під час брифінгу у Верховній Раді України. Разумков прокоментував пропозицію голови української делегації у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Леоніда Кравчука, який заявив напередодні, що на всеукраїнський референдум потрібно винести питання Донбасу і Криму. "При всій повазі до Леоніда Макаровича, я не думаю, що треба проводити референдум із цього питання, тому що Крим та окремі райони Донецької та Луганської областей – це на 100% території України і рано чи пізно вони повернуться", – підкреслив Разумков.

Він зазначив, що проведення референдуму є дорогим і Україні "є на що витратити ці кошти". 26 січня Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому закон про проведення референдуму. Відповідно до закону, всеукраїнський референдум за народною ініціативою можна проводити на вимогу щонайменше 3 млн громадян України, які мають право голосу. Оголошує проведення референдуму президент своїм указом.

На референдум зможуть виносити тільки чотири групи питань. Вони мають стосуватися затвердження закону про внесення змін до розділів І ("Загальні питання"), ІІІ ("Вибори. Референдум") і XIII ("Внесення змін до Конституції України") Основного закону, питань загальнодержавного значення, зміни території України, втрати чинності закону або окремих його положень. Не можна виносити на референдум питання, які стосуються податків, бюджету та амністії, які спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення державного суверенітету і територіальної цілісності країни, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі та які суперечать Конституції України й нормам міжнародного права.

Координаторка громадянської мережі "Опора" Ольга Айвазовська вважає, що закон не ідеальний, проте він містить необхідну кількість запобіжників, щоб на обговорення не виносили питань, які можуть завдати шкоди суверенітету України. За словами першого віцеспікера Верховної Ради Руслана Стефанчука, один референдум коштуватиме держбюджету країни приблизно 2 млрд грн. У 2014 році, відразу після анексії Криму, Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією, і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого.