Спецпроекты

РФ, використовуючи банк у Південній Осетії, щорічно перераховує терористам "ЛНР" понад 30 млрд рублів – СБУ - Выбор редакции rezonans

06:23 19 Январь Киев, Украина

РФ, використовуючи банк у Південній Осетії, щорічно перераховує терористам "ЛНР" понад 30 млрд рублів – СБУ Служба безпеки України задокументувала механізми фінансування Росією окупаційних адміністрацій на тимчасово окупованих територіях Луганської області. Про це повідомив пресцентр СБУ 18 січня. За даними СБУ, для уникнення санкцій проти банківського сектору РФ створила на своїй території і на тимчасово окупованих територіях Донбасу спеціальні банки, через які із 2014 року, після запровадження "рублевої зони" в ОРДЛО, налагодила механізм фінансування окупаційних "органів влади". "СБУ тривалий час документувала, що для приховування прямої фінансової підтримки фейкових установ на захопленій території Луганської області РФ залучила до схеми фінансування банківську установу Південної Осетії, через яку кошти з Росії потрапляють до так званого "державного банку ЛНР".

Потім гроші розподіляються самозваним "міністерством фінансів ЛНР" для утримання окупаційних органів влади та силового блоку псевдодержавного утворення. Зокрема, незаконних збройних формувань "МДБ", "МВС", "народної міліції", – зазначили у СБУ. За даними української спецслужби, обсяг коштів, що РФ перераховує для "влади" на тимчасово окупованій території Луганської області, перевищує 30 млрд рублів на рік ($487,5 млн). СБУ в межах розслідування кримінального провадження зафіксувала, що провідну роль у фінансуванні виконують "міністр фінансів ЛНР" Євген Мануйлов і "голова держбанку ДНР" Дмитро Чайкін.

Їм оголосили про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 110-2 Кримінального кодексу (фінансування дій, вчинених із метою зміни меж території або державного кордону України на порушення конституційного порядку), й оголосили в розшук. "Вони підтримують постійні контакти з кураторами від урядових структур РФ, систематично виїжджають до Москви для погодження питань виділення "асигнувань" на функціонування так званої "ЛНР" та розподілу коштів...

Найближчим часом обвинувальні акти стосовно правопорушників будуть скеровані до суду для заочного засудження", – повідомили у СБУ. У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.